Seniorzy wraz z burmistrzem otwierają oficjalnei Klub Senior plus w Choszcznie

CHOSZCZNO. Dziś po południu oficjalne oddano do użytku siedzibę Klubu Senior+. Adaptacja i wyposażenie pomieszczenia kosztowały prawie 150 tys. złotych, a z jego usług korzystać będą mogły osoby, które ukończyły 60 lat.
    

            Nowy Klub Seniora+ mieści się w budynku Choszczeńskiego Domu Kultury, w pomieszczeniach po byłej kawiarni. Jego dzisiejszy widok, to efekt gruntownego remontu, w zakres którego weszły przebudowa ścian, podłóg i toalet, jak również adaptacja instalacji elektrycznej, sanitarnej i wentylacyjnej. Wynik końcowy jest taki, że w klubie wyodrębniona została sala ogólna (klubowo-rehabilitacyjna) wyposażona w stoliki, fotele, biurka, regały, projektor z ekranem, a także dwa stanowiska komputerowe podłączone do internetu. Jest też w pełni urządzony aneks kuchenny, dwie toalety przystosowane dla niepełnosprawnych, a także magazynek na podręczny sprzęt. Wszystko razem sfinansowane zostało w ramach Programu Wieloletniego ?Senior+? na lata 2015-2020 oraz z budżetu gminy Choszczno.
        -Zarówno nasz choszczeński oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, jak i pozostałe instytucje zajmujące się naszymi seniorami zapewne potwierdzą, że staramy się wsłuchiwać w wasze potrzeby. Pomysł na stworzenie klubu seniora powstał już dawno, problem był w tym, że szukaliśmy zarówno miejsca jak i środków na jego stworzenie. Cieszę mnie to, że w końcu się udało, że będziecie mieli własne pomieszczenie, w którym organizowane będą różne zajęcia i spotkania ? powiedział burmistrz ROBERT ADAMCZYK. To właśnie on oraz ZOFIA SZCZEPAŃSKA, przecinając wstęgę, oficjalnie otworzyli Klub Senior+. Nowe pomieszczenie, to nic innego, jak swojego rodzaju kawiarenka, w której seniorzy będą mogli oddawać się swoim pasjom, m.in. pograć w brydża, wspólnie gotować, oglądać filmy czy też korzystać z internetu. Oprócz tego organizowane będą również spotkanie tematyczne, gimnastyka, zajęcia muzyczne, a także z tworzenia rękodzieła i w tym celu wykorzystywane będę również inne pomieszczenia domu kultury. Ważne jest to, że obiekt będzie służył wszystkim seniorom, oczywiście tym, którzy ukończyli 60. rok życia.

Tadeusz Krawiec